Drukowanie figur geometrycznych

W dniu 20.10.2023 uczniowie klasy IV-VI  wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem drukarki 3D, którą szkoła otrzymała w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie mieli okazję dokładnie obejrzeć drukarkę firmy zortrax oraz poznać jej budowę, najważniejsze elementy oraz zasady działania.
Podczas lekcji uczniowie odwiedzili stronę internetową suport.zortrax.com oraz skrimarket.com i dowiedzieli się gdzie szukać modeli do druku 3D i jak odczytywać informacje na temat druku plików stl. Następnie obejrzeli różne przykłady wydruków. W programie tinkercool.com uczniowie z pomocą nauczyciela zaprojektowali pierwszą figurę geometryczną (walec), która została wydrukowana.

Wykorzystanie drukarki 3D podczas zajęć lekcyjnych, a w szczególności matematycznych pozwala na uatrakcyjnienie zajęć poprzez kreatywne podejście do nauki. Otwarta (przeszklona) konstrukcja tego modelu drukarki pozwoli uczniom z bliska zobaczyć proces drukowania. Pierwsze doświadczenia z drukarką 3D już za nami.

Drukowanie figur geometrycznych