Geometria przestrzenna

W lutym, na lekcjach matematyki, uczniowie klasy ósmej realizowali tematy
z działu „Geometria przestrzenna”. Geometria przestrzenna jest dla uczniów ciekawa, a zarazem trudna do zrozumienia. Aby im w tym pomóc, nauczyciele często w swojej pracy na lekcjach korzystają z pomocy dydaktycznych, które ułatwiają uczniom zrozumienie trudnych zagadnień.
W naszej szkole jest dużo pomocy dydaktycznych ułatwiających zrozumienie materiału z geometrii przestrzennej. Dzięki programowi #Laboratoria przyszłości,  wzbogaciliśmy naszą bazę dydaktyczną wykorzystując na zajęciach takie pomoce jak: magnetyczny palindrom – zestaw klasowy i startowy, geostix – zestaw do geometrii, sześciany drewniane kolorowe, karty zadaniowe do kolorowych sześcianów – nawet trudne dla uczniów zadania, stały się łatwe do rozwiązania.

Geometria przestrzenna