SUKCES NASZEJ UCZENNICY W IV EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „DZIŚ IDĘ WALCZYĆ MAMO…” PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – NIEZŁOMNYCH

9 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu odbyło się wręczenie nagród laureatom IV edycji Wojewódzkiego Konkursu pt.: „Dziś idę walczyć mamo…” Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Tadeusza Chrzana oraz  Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego w Warszawie. Celem konkursu było upowszechnienie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o żołnierzach podziemia antykomunistycznego walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRS.

W tym roku udział w konkursie wzięło 7 uczniów z naszej szkoły. Uczennica klasy VIII Katarzyna Strzelec zdobyła I miejsce w tym konkursie. Nagrody rzeczowe zostały wręczone przez organizatorów konkursu. Wszyscy laureaci zostali zaproszeni przez Posła na Sejm RP na wycieczkę do Warszawy w celu zwiedzenia budynku Sejmu RP. Wycieczka planowana jest w dniach 18-19 czerwca 2024 r.

W dniu rozstrzygnięcia konkursu, laureaci ze szkół gminy Rokietnica zostali zabrani przez nauczyciela historii na spacer po rynku jarosławskim oraz zwiedzili dwie trasy Podziemi w Jarosławiu.

Gratulujemy Naszej Uczennicy i dziękujemy naszym uczniom za liczny udział w konkursie. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji tego konkursu.

Zredagowała: Pani Gabriela Niemczycka

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.