„Laboratoria Przyszłości” w klasach IV-VIII na lekcjach biologii i chemii

We wrześniu i w październiku 2023 roku realizowane były zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Program skierowany jest do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Na lekcji biologii uczniowie klasy piątej poznawali budowę mikroskopu oraz technikę przygotowywania i oglądania różnych preparatów pod mikroskopem. To wtedy można zobaczyć każdą komórkę ciała np.: mózgu, krwi, jelita czy żołądek. Takie zajęcia ułatwiają efektywniejsze przyswojenie wcale niełatwej wiedzy biologicznej.

Uczniowie klasy szóstej poznali różne rodzaje tkanek, natomiast młodzież klasy siódmej  zapoznawała się ze strukturą budowy aparatu ruchu. Dzięki modelom dydaktycznym mogli oni lepiej poznać budowę szkieletu kostnego.

Na lekcjach chemii młodzież z klasy siódmej i ósmej korzystała z prezentacji multimedialnych, tablic układu okresowego pierwiastków chemicznych oraz zapoznali się z modelami atomów i cząsteczek.

„Laboratoria Przyszłości” w klasach IV-VIII na lekcjach biologii i chemii.