„Światełko pamięci” - pamiętamy o zmarłych

„Światełko pamięci”  - pamiętamy o zmarłych

Już kolejny rok nasi uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję Ministra Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. 30 października 2023r. Przedstawiciele poszczególnych klas: Katarzyna Strzelec, Julia Pankiewicz, Szymon Lonc,  Alan Strzelec, Piotr Lonc, Zuzanna Potoczny pod opieką dyrektora szkoły pani Anny Balickiej odwiedzili cmentarz parafialny w Rokietnicy oraz cmentarz komunalny w Jarosławiu. W ciszy i zadumie modlili się i zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli, uczniów, księży, sióstr zakonnych, zbiorowych mogiłach oraz opuszczonych i zapomnianych grobach. Największe emocje towarzyszyły uczniom przy zbiorowej mogile mieszkańców wsi, zamordowanych przez Niemców w dniu 8 marca 1943 roku, podczas pacyfikacji. Uczniowie skupili swoją uwagę na najmłodszych ofiarach. Pobyt w takich miejscach to dla uczniów żywa lekcja historii. Dzięki takim działaniom uczniowie uczą się szacunku do polskiej tradycji, pielęgnują w sobie miłość do ojczyzny i pamięć historyczną.

„Światełko pamięci” - pamiętamy o zmarłych