ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten obchodzony jest w Polsce od 1993 r. Wiąże się ściśle z obchodzonym w Kościele katolickim świętem wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i ekologów. Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi ludzi na los zwierzaków, szczególnie na los zwierząt bezdomnych i sytuację w schroniskach oraz informowanie ludzi o możliwościach pomocy.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował akcję zbiórki karmy suchej i mokrej dla pobliskiego schroniska oraz poprosił chętnych uczniów o wykonanie i przyniesienie zdjęcia swojego pupila. Wszyscy uczniowie  wraz z przedszkolakami chętnie zaangażowali się w obie akcje. Zdjęcia pupili wraz z ich właścicielami można było podziwiać na gazetce na holu szkoły. Zebraną karmę przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zawieźli w dniu 11 października do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Orzechowcach. Przy okazji uczniowie zobaczyli, jak wygląda praca w schronisku i jak jeszcze można pomóc, aby zwierzętom żyło się w tym miejscu lepiej.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcje i okazanie pomocy dla bezdomnych zwierząt.

Zredagowała Pani Gabriela Niemczycka.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT