II Wojewódzki Konkurs o Patronce- Świętej Królowej Jadwidze

W dniu 16 października w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu o patronce- Świętej Królowej Jadwidze. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Przeworskiego oraz Wójt Gminy Zarzecze. W tym dniu odbyła się  rywalizacja drużynowa  oraz wręczenie nagród w pozostałych konkursach.

Do konkursu plastycznego dla klas I-III– Album „Śladami Królowej Jadwigi”  wpłynęły 24 prace. Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymała praca uczennicy kl. III- Emilii Nowak

W konkursie literackim-Kartka z pamiętnika- „Mój dzień z Królową Jadwigą”-, pod czujnym okiem Pani Lucyny Kosteczko prace napisały Katarzyna Strzelec- kl. V, Aleksandra Jaremczak- kl. VII, Izabella Potoczna- kl. VII. Spośród 25 zgłoszonych prac komisja III miejscem nagrodziła pracę Izabelli Potocznej.

W konkursie drużynowym – „Zycie i działalność Królowej Jadwigi” naszą szkołę reprezentowały: Paulina Gardyan- kl. VI, Aleksandra Jaremczak- kl. VII, Izabella Potoczna- kl. VII. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Gabriela Niemczycka.

Zadaniem uczestników było:

- przygotowanie i przedstawienie prezentacji o szkole

- recytacja wiersza o Królowej Jadwidze

- konkurs wiedzy o życiu i działalności Królowej Jadwigi

- ułożenie na czas puzzli z wizerunkiem Królowej Jadwigi

- ułożenie na czas w kolejności chronologicznej wydarzeń z życia Królowej Jadwigi

W rywalizacji udział wzięło pięć drużyn.  Po podsumowaniu punktów przyznanych przez członków komisji reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w II Wojewódzkiego Konkursu o patronce- Świętej Królowej Jadwidze, tuż za drużyną gospodarzy.

Bardzo cieszymy się z tak wysokiego wyniku naszych uczennic, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszyscy uczestnicy Finału otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z kolei laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Przeworskiego oraz Wójta Gminy Zarzecze