„Witajcie w naszej bajce …”

10 stycznia 2024 r. uczniowie klas VI-VII wzięli udział w wycieczce do Przemyśla w celu obejrzenia filmu „Akademia Pana Kleksa”. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności oraz stara się rozwiązać tajemnicę rodzinną. Uczniom bardzo spodobał się film.

Przed wizytą w kinie, uczniowie uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy w restauracji Pizza Hut. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z ciekawostkami dotyczącymi pizzy a następnie przebrali się w kucharzy i uczyli się robić pizzę. W czasie warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak powinno się poprawnie robić pizzę, jak wygląda praca w restauracji. Na koniec wszyscy zjedli swoje pyszne pizze. Dziękujemy pizzerii za przygotowanie takich ciekawych warsztatów.

Uczniowie pełni nowych wrażeń i umiejętności wrócili szczęśliwie do domu.

„Witajcie w naszej bajce …”